top of page

Astroloji Eğitimi ve
Astrolog Olmak

Beyin ihtiyacı olduğuna inandığı şeyleri öğrenir ya da ihtiyacı olduğunu düşündüklerini. Astroloji eğitimi, bu kadar hızlı bir şekilde gündemimde değildi. Birçok açıdan gündemime girmesinin sebeplerinden bazıları; yanlış, yıkıcı ve işin doğasına aykırı eğitim veren kişileri görmüş olmam ve harika insanların bana eğitim sorması ve beni yüreklendirmesidir. Astroloji eğitiminde benim gözlemlediğim en önemli çıkmaz; sağlıklı ve bir şeyleri değiştirebilecek bilgiyi; öğrenciye kendi ruhu, fıtratı ve özellikleri üzerinden verilememesidir.

Benim eğitim yaklaşımım, tamamen kendi öğrendiğim şekilde planlandı. Teknik bilgiyi olabildiğince basit ve amaca yönelik öğrenmek ve öğrenilenleri, öğrencilerin kendisi ya da sevdikleri kişiler açısından değerlendirmeleridir. Bu yaklaşım, zannımca  kendimize ve topluma sayılamayacak kadar fayda içeriyor. Çünkü; astrolojiyi sadece matematik olarak alırsak ruhu ve insan doğasını, ilahi sistemi, evrensel sistemi ne dersek diyelim, dışarıda bırakıyoruz,  tersi durumlarda da sadece sanat ve özel yetenek (ki olması çok daha faydalıdır) olarak alırsak, bilgiyi, iradeyi ve kendi potansiyelimizi dışarıda bırakıyoruz. Bu açıdan, teknik bilgiyi kendi ruhumuzda, acılarımızda, umut ve neşemizde yani bizi biz yapan ne varsa orada az ya da çok bulabilirsek, astroloji eğitiminde doğru yoldayız demektir. Eğitimimde öğrencilerin korkmadan, cesaretle kendilerini keşfetme, değiştirip dönüştürmelerini ve derse kendi öyküleriyle yüksek katılımlarını beklerim. Astrolojik bilgide, öğrenilmesi ve keşfedilmesi gerekenler hala bizi bekliyor. Bu açıdan ben, dersten beş dakika önce öğrendiğim, keşfettim ya da fark ettiğim ne varsa seve seve öğrencilerimle paylaşırım, aynı çabayı öğrencilerimden de beklerim. Yaptığım işi ve ciddiyetini kabul ediyorum hatta çok seviyorum, çünkü kalplere dokunup yaralarını elden geldiğince sarmak kendini adamayı ve gönüllü olmayı gerektirir.

Konular Benim Öğrendiğim Sıralamaya Göre İşlenecektir

Astroloji, Evren, Doğa ve İnsanlar

Elementler ve Denge

Elementler ve Nitelikler

Ev Sistemleri

Burçlar 

Haritadaki Önemli Noktalar 

Haritadaki Evler ve Kapsamlı Anlamları

Gezegenler 

Retro Kavramı

Ay & Güneş

Gezegenlerin İnsanlar Üzerindeki Etkileri

Tutulmalar

Gezegenler Evlerde

Gezegenler Burçlarda 

Tüm Açılar

Açı Kalıpları

Kraliyet Yıldızları

Önemli Sabit Yıldızlar

Önemli Asteroitler

Fıtrat Kavramı 

Danışmanlık Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Yukarıda bahsedilen konular işlenirken olabildiğince farklı ve fazla örneklerle anlatılmaya çalışılacaktır.

11062b_f0cd2b56e86443d68d21b6bc12fe055c_

Notlar:

(Bu kısım biraz uzun olabilir ve tamamen benim kişisel yaklaşımımı içeriyor )

İlk dersin başladığı tarihten itibaren kırk gün boyunca beslenmenizde ve düşünsel durumunuza faydalı olduğunu düşündüğüm değişiklikler yapmanızı tavsiye edebilirim.

(öğrencinin inisiyatifine bağlı tabiki :)

Hali hazırda görmekte olduğunuz psikiyatrik bir tedaviniz varsa ve bu eğitimin size birçok şey katacağını düşünüyorsanız, kesinlikle öyledir ama bir şekilde kendinize güvenmiyorsanız, bir uzmana danışmalısınız. (çok mu ince düşünüyorum, bilmiyorum )

Klasik yöntemlerle öğrenci alma durumu yani haritasına ve potansiyeline bakarak öğrenci kabulü yapmıyorum, başladığım günden beri benim gibi kişileri kendime çekiyorum ve bu durumdan çok mutluyum. Olur da bir şekilde yaklaşımımla uyuşmadığını fark ettiğim bir öğrenci olursa açıklama yaparak dersimden uzaklaştırırım.

Dersler, pazartesi ve perşembe günleri akşam 21:00 - 22:00 arasında haftalık iki saat şeklinde ve en az sekiz ay sürecektir.

Eğitimin amacı kendinden yola çıkmak ve insanlara hizmet vermektir. Bu amaçla profesyonel olmak isteyen ya da ücretsiz de olsa insanlara yardım etmek isteyen astrologlar yetiştirmektir, elimden geldiğince. 

Eğitim süresince düşünmenize ve keşfetmenize yardımcı olduğunu düşündüğüm kısa ödevler veririm ve tarihinde teslim edilmesini beklerim. Korkmadan kendini anlatmanızı da isterim.

Astroloji eğitiminin sembol dilinden çok metafiziksel bir eğitim olduğunu unutmayın, amacınız güzelse en iyi sonuca ulaşacağınızı bilin.

Mezuniyet tarihinde yazılı ya da sözlü sınav yapmayacağım. Her öğrencinin benim seçtiğim üç haritayı en az 50 dakika en fazla 105 dakika olacak şekilde yorumlamasını isteyeceğim. Yorumları yeterli görülmeyen ya da eksikleri olduğunu düşündüğüm öğrencilerden, ücret almadan istediğim noktaya ulaşana kadar yardımcı olamaya devam edeceğim.

Bazı bilgileri vermeden önce nadir de olsa bu bilgiyi sizlerin bilmenizi istiyorum, kimseyle paylaşmayın diye uyarırım ve paylaşmanızı da istemem.

Dersi yalnız dinlemenizi tavsiye ederim. 

 

 

 

Dersler için ön kayıt almaya başlıyorum. İstediğim sayıya ulaştığında kayıt olanlara

geri dönüş yapacağım. 

Ücret Aylık 2000 liradır.

İletişim:

 

gokhanokurastroloji@gmail.com

 

0530 890 13 50

bottom of page